Макарівський центр творчості
   дітей та юнацтва імені Данила Туптала
Четвер, 27.06.2019, 06:07

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Головна інформація | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Напрямки гурткової роботи

Форма входу
Логін:
Пароль:

Архів записів

Макарівський центр творчості
дітей та юнацтва імені Данила Туптала

 
В.о. директора - Бельмега Любов Олександрівна
 
Заступник директора з навчально-методичної роботиМаршутка Тетяна Олександрівна
 
Методисти:
Ковальчук Сергій Володимирович - методист туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів
Дідківська Альона Леонідівна - методист художньо-естетичного напрямку
Покатов Сергій Юрійович - методист науково-технічного та оздоровчого напрямів
Антипова Євгенія Миколаївна - методист еколого-натуралістичного та гуманітарного напрямів
Шатковська Людмила Василівна - методист соціально-реабілітаційного та дослідницько-експериментального напряму

Культорганізатор - Леоненко Ольга МихайлівнаАдреса:
вул. Димитрія Ростовського, 37
смт. Макарів 
Макарівський район,
Київська область

08001

 


телефон:    +38 (04578)  5-15-52
e-mail: mak-ctdy@ukr.net

  

 

Розміщення на карті


Історія заснування Макарівського центру творчості

дітей та юнацтва імені Данила Туптала

   Макарівський Будинок піонерів почав діяти в 1932 році. Будівля була розташована на тому місці, де в даний час розміщена дитяча районна бібліотека. Директором Будинку піонерів була Марія Іванівна. Зі слів ветерана праці, вчительки Віри Антонівни Петриченко дізнались, що в 1934-35 р.р. вона зі своєю подругою Звірковою Ганною були активними гуртківцями. Викладачі займалися агітаційними програмами, навчали вожатих, під керівництвом яких діяли різні гуртки: співочий, танцювальний, драматичний, художньої вишивки,  фізичний, авіамодельний. Подруги були активними учасниками фізкультурного гуртка, в якому займалися, показували піраміди, ходили в походи. Атмосфера в Будинку піонерів завжди була теплою, приязною, веселою.

Добре пам’ятаю – згадує Віра Антонівна, - коли на Жовтневі свята в 1937 році ми, гуртківці, виступали на сцені будинку культури з танцями, пірамідами, піснями. Виступи приносили нам таке задоволення, натхнення, що хотілося діяти, працювати.

22 червня 1941 року почалась війна, яка на цілих 17 років призупинила діяльність Будинку піонерів в Макарові. Лише 30 липня 1958 року відбулось засідання виконкому Макарівської райради (протокол № 20), де було прийнято таке рішення: «Просити Київський облвиконком дозволити відкрити в Макарові Будинок піонерів з 15 серпня 1958 року в приміщенні колишньої 11 Макарівської МТС».

Будинок піонерів почав діяти з 25 грудня 1958 року під керівництвом директора Лондона Бориса Абрамовича, а трохи пізніше, 5 січня 1959 року, приєдналась до роботи методистом Покатова Галина Іванівна. Відкрилися такі гуртки, як радіотехнічний – керівник Атаманчук Олексій Миколайович, фотогурток – під керівництвом Коваленка Дмитра Тихоновича, «Умілі руки» – Лопата Володимир Андрійович, моделювання – Лондон Борис Абрамович, танцювальний та вишивки – Покатова Галина Іванівна. Акомпаніатором на той час був Дворніков Анатолій Григорович. В такому складі доводилось працювати в одній кімнаті. Пізніше, через півроку, перейшли в приміщення бувшого райкому партії, теперішня ощадкаса.

Розширилися, займалися агітаційною роботою, привертали до роботи вчителів та людей до роботи з дітьми  в позашкільний час. Навчали вожатих роботі з дітьми,  проводили семінари, піонерські сходинки в  яких звітували про зроблену роботу і отримували завдання на наступний період. Також організовувалась робота по школах. Влітку виїзджали в піонерські табори де займалися дозвіллям дітей, утворювались тимуровські команди.

Приблизно в 1960-1961 н.р. почалося будівництво приміщення Будинку піонерів.
В 1962 році перейшли в нове приміщення. У липні цього ж року до роботи приступив новий директор Янковський Вацлав Казимирович та методист Возна Людмила  Арсентіївна. На той час матеріальна база вже хороша, мали свою радіостанцію, кіностудію.
Керівництво кіностудією «Піонерський об’єктив» взяв на себе Янковський Вацлав Казимирович. Гурток радистів-слухачів вів Герасименко Михайло Григорович. Фотогурток – Коваленко Дмитро Тихонович. Також відкрився туристсько-краєзнавчий гурток під керівництвом Каленського Євгена Кириловича, який був і керівником гуртка художньої самодіяльності. 

Вихованці брали участь в обласних та  республіканських змаганнях. Ходили в походи та зняли  фільм «Подорож по Карпатам», який, на жаль, до наших днів не зберігся. Кіностудія росла і при ній відкрились гуртки кіномеханіків – під керівництвом Воронця Степана Констянтиновича та кінодемонстраторів. Брали  участь у обласних змаганнях де зайняли ІІ та ІІІ місця. Знімали хроніку про події Будинку піонерів, школи, знімали короткометражні фільми, такі як «Курець», «Роззява» та інші. Готували та випустили не менше 40 професіональних спеціалістів-кіномеханіків. При радіостанції Будинку піонерів відкрилося кілька гуртків радіотелеграфістів, керівник –  Лисенко Л.П. Підготували спеціалістів-телеграфістів ІІ – ІІІ класу - керівник Зубко В.О. Авіамодельний – керівник Панченко Володимир Леонідович – брав участь у республіканських  змаганнях по радіокерованим моделях - зайняли ІІ місце серед дорослих. Судомодельний гурток вів Лондон Борис Абрамович. На республіканських та обласних змаганнях по  радіокерованим моделям, судномоделісти зайняли ІІІ – VI місця. Діяв і автомодельний гурток під керівництвом Малашенка Миколи Володимировича. 

Згодом відкрився гурток мотоциклістів під керівництвом Янковського В.К., Трофимчук Володимир Іванович вів шахову секцію, які у 70-тих роках були  чемпіонами району з шахів. Існували при Будинку піонерів ансамбль «Райдуга» і танцювальний гурток, де концертмейстером на баяні та керівником працювала Кулібаба Тетяна Григорівна. Діяв гурток художнього слова під керівництвом Возняк Людмили Арсентіївни.

В квітні 1972 року шляхом переводу з Лишнянської середньї школи очолила Будинок піонерів старша піонервожата Даниленко Марія Іванівна. Відкрилися  нові гуртки: драматичний – під керівництвом Даниленко Марії Іванівни та хоровий – керівник Коваленко Євгенія Федорівна. Постійно проводили семінарські заняття. Були створені агітбригади, гуртки вожатих та клуб жовтенят. Зявилась велика кількість нових гуртків: юних барабанщиків, мякої іграшки, вокально-хоровий, художнього читання, вязання на спицях, юних квітникарів та хореографічний – керівник Білка Ольга Іанівна). 
В 1976 році діяли такі гуртки: авіамодельний, фотолюбитель, радіооператор, художнього слова, танцювальний, інструментальний, туристів-краєзнавців, вокальний, студія образотворчого мистецтва. В 1976-1977 рр. створені нові гуртки: автомодельний, кінолюбителів, судномоделювання, моделювання сільськогосподарських машин, моделювання для молодших школярів, хор молодших школярів. 
    В квітні 1977 року керівником духового оркестру працював Клемюк Федір Максимович. У вересні того ж року Назаренко Валентина Петрівна відкрила балетну студію, де діти навчались класичному танцю на високому професійному рівні. Концертмейстером балетної студії був Здольник Генадій Петрович.

У 1980 році в Будинок піонерів на посаду масовика – культорганізатора було призначено Проценко Антоніну Олександрівну, яка спочатку вела гурток технічного моделювання для молодших школярів, а пізніше створила базу для  лялькового театру «Теремок», який сама довгий час і вела. Очолювала клуб жовтенят «Посмішка», пізніше клуб вожатих «Незабудка», та клуб загонових вожатих. У 1986 стає керівником методичного відділу, пізніше - заступником директора.

Також у 1980 році відкривається туристсько-краєзнавчий гурток на чолі з кандидатом в майстри спорту Кравченко Лідією Георгієвною, де гуртківці проводили походи по району, пізніше у Крим, Карпати, Кавказ, гори Тянь-Шань, на озеро Байкал, екскурсійні подорожі по різним містам СРСР. У 1985 році перша група учнів одержували значки «Турист СРСР», а вже у 1986 р. діти отримали посвідчення інструкторів дитячого туризму. Туристичні гуртки відкрились по селах району. 
В 1981 р. акомпаніатором хорового та вокального гуртків стала Титаренко Тетяна Миколаївна. Під керівництвом директора Даниленко Марії Іванівни відрився гурток образотворчого мистецтва, який в 1981 році очолив Мельниченко Вячеслав Іванович. З вересня місяця 1982 року керівником конструювання та моделювання одягу «Юний костюмер», в’язання та художньої вишивки працювала Бикова Олександра Олександрівна. Почав свою роботу і гурток «Крою та шиття» під керівництвом Победінської Н.В., а у 1983 р. естафету цього гуртка прийняла Нагорненко (Божок) Світлана Іванівна. У 1984 р. на зміну хореографа Назаренко В.П. приходить Забзалюк Марина Євгеніївна, а згодом Петрушенко (Самусенко) Галина Іванівна, яка  створює гурток народного танцю. В 1985 році Нагорний Володимир Федорович очолює гурток сурмачів, та стає акомпаніатором хореографічного гуртка. Створює вокальний ансамбль з педагогів «Лийся пісня», який виступає в районному будинку культури і виїздить на концерти сіл району та області.

    Особливе місце посідав драматичний гурток, керівником якого був Колядко Микола Іванович, прекрасний режисер-постановщик. В 1989 р. створюються гуртки виразного читання під керівництвом Левченко Неля Володимирівна, художнього читання – Мусієнко Людмила Василівна, яка пізніше у 1990 р. створює педагогічний клуб «Старшокласник». Також варто відзначити подружжя Ободовських, які теж залишили добру пам’ять Будинку піонерів. Ободовський Віктор Володимирович, фотограф-професіонал, навчав дітей фотографувати, робити фотографії. При Будинку піонерів утворює  фотолабораторію і веде гурток кінолюбителів. Ободовська Лідія Миколаївна, за фахом перукар, стала керівником гуртка образотворчого  мистецтва.  

Багато років та сил віддала Будинку піонерів Покатова Галина Іванівна. У 1987 створила  ляльковий театр “Кукляндія”. Гуртківці виступали перед школярами, робили ляльки, їздили консультуватись у Київ до відомих майстрів ляльок, робили декорації до спектаклів. Покатов Сергій Юрійович пізніше стає керівником гуртка “Умілі руки”, а  в 1989 р. створює гурток юних фокусників “Ілюзія”.

У 1988 році створюється краєзнавчий клуб “Пошук” з ініціативи Нетреби Діни Свиридівни. Клуб займається дослідженням і розкриттям маловідомих сторінок історії рідного краю. Велику роботу зробили пошуківці, встановивши 45 імен юних героїв-партизан Макарівщини. Повернули із забуття 87 імен підпільників періоду тимчасової фашистської окупації. У 1989 році брали участь у республіканському краєзнавчому зльоті, де зайняли І місце і були нагороджені поїздкою до Москви. Є постійними учасниками обласних та Всеукраїнських туристсько-краєзнавчих конференцій, неодноразово займали призові місця. Першими на Київщині були пошуківці і в  проведенні вечора “Герої Крут” в 1990 році. Стали призерами обласної туристсько-краєзнавчої експедиції “Краса і біль України”, посівши II і III місця по двох напрямках. Клуб “Пошук” за свою діяльність щорічно мав нагороди обласного управління освіти.

31 грудня 1991 р Макарівський районний Будинок піонерів та школярів було реорганізовано у Макарівський районний Центр позашкільної роботи, директором Центру стала Проценко Антоніна Олександрівна. В 1992 році переводом з районного будинку культури повернувся Мельниченко Вячеслав Іванович, який вів гурток судномоделювання, пізніше «Школу образотворчого мистецтва».   

     Покатов С.Ю. став керівником комп’ютерного класу “byte”, в якому займаються учні 3-11 класів, а також молодь. Завданням класу стало вивчення поглиблюваного курсу “Основи інформатики і обчислювальної техніки”, отримання майбутньої виробничої спеціальності. В 1993 році створився гурток художньої вишивки під керівництвом Дударєвої Галини Петрівни.  

У 1995 р. на посаду директора ЦПР призначено керівника гуртків ЮДРА та юних десантників, методиста по туристично-краєзнавчій роботі Українця Юрія Миколайовича. В цей період приходить в ЦПР Кунаков Павло Олегович і створює еколого-натуралістичний гурток “Паросток”. За час існування гуртка гуртківці неодноразово приймали участь в акціях “До чистих джерел”, “Парки – легені міст”, “День довкілля”. За цей час гурток був неодноразово нагороджений цінними подарунками та почесними грамотами Міністерства екології України. В 1995 році на посаду культорганізатора  та керівника дитячого театра “Маска“ була призначена Курта (Леоненко) Ольга Михайлівна.

У 1997 р. на посаду директора ЦПР приходить Вітковський Веніамін Олександрович.

Вітковська Людмила Владиславівна, член національної Спілки народних майстрів України, народний майстер декоративного розпису, відмінник народної освіти України 1989 року. Нагороджена срібною і бронзовою медалями учасника ВДНГ СРСР.  В 1997 році при ЦПР вона відкрила студію декоративного розпису “Барви Здвижа“.  Роботи студійців експонувались на районній виставці та Музей народної архітектури та побуту в Пирогово.  У 2000 році роботи студійців посіли III місце в обласній виставці -конкурсі  “Скарби  рідного краю” і отримали грамоту. Також створюється естрадна студія “Стелла” під керівництвом Дем’янчука Анатолія Володимировича на базі естрадного гуртка “Вдалий Weеkend“. Керівник студії є автором і виконавцем власних творів.

В 1999 році на чолі Центру стає Годенков Ігор Леонідович. Під його керівництвом створюється літературна студія “Сузір’я”. В студії займаються діти, які бажають навчитися кваліфіковано та досконально писати вірші. Вже в перші роки студійці випустили альманах “По промінцю Сузір’я”. 

Педагогічний клуб “Старшокласник” під керівництвом Ілюшенко (Шатковської) Л.В. – одна з форм позашкільної роботи з дітьми в галузі профорієнтації. Заняття в клубі – це синтез різних видів діяльності, що об’єднує вивчення основ педагогіки і психології, оволодіння елементами акторської майстерномті, вокально-хоровими навичками та інше. Основний зміст занять педагогічного клубу – підготовка організаторів дитячих колективів. Навчальна діяльність у клубі проходитиме у формі ділових ігор, диспутів, прес-конференцій, розвязування педситуацій і т.д. Організовують та проводять різноманітні шоу-програми, КВН.  Самі пишуть сценарії, роблять постановки, підбирають костюми, грають на сцені. 

У червні 2001 року Макарівський Центр позашкільної роботи був реорганізований у Макарівський Центр творчості дітей та юнацтва імені Данила Туптала. В 2002 році відкрилась студія музики та хореографії «Дивертисмент» під керівництвом Вітковської (Виноградової) Марини Ігорівни. Діяв гурток музикальної композиції під керівництвом Степурко Віктора Івановича, який навчав дітей бачити прекрасне і передавати ці почуття через  музику. Керівник гуртка - заслужений член спілки композиторів України. 

Відкриваються курси з вивчення англійської мови, керівник Лагодна Вікторія Василівна та з вивченню математики, керівник – Показій А.П., клас підготовки дітей до навчання в школі під керівництвом Маруніч С.Г. де професіонали займаються з дітьми, готують до школи, вчать читати, писати, рахувати. 

Бере свій початок тут і вокальна студія “Гармонія” під керівництвом лауреата обласних та Всеукраїнських конкурсів по вокалу Силакової Наталії Олександрівни. В студії готують солістів сольного співу, а також хорового співу. Готують музичні спектаклі для дітей та молоді разом з театральним та танцювальними гуртками. Діти студії вже займали призові місця на обласних та міських конкурсах “Червона калина”, “Веселі  дзвони” та інші. Працює вокальна студія під керівництвом Ревенко Тетяни Олександрівни. Працюючи з дітьми, розвиває музичні здібності з талановитими дітьми.

Протягом 2015-2016 навчального року керівником центру творчості стає Шатковська Людмила Василівна. В центрі творчості з’являються дитячий ляльковий театр "Соняшник" під керівництвом Гусак Олени Миколаївни, Дитяча телестудія "1+2", керівник - Мельник Тетяна Опанасівна

З жовтня 2016 р. по серпень 2018 р. посаду директора обіймала Кубай Наталя Михайлівна.

Станом на 2018-2019 навчальний рік ЦТДЮ працює за такими напрямками:

•    художньо-естетичний (Театральний гурток "Маска", Дитячо-юнацька театральна студія "Викрутасики", Ляльковий театр "Соняшник", Творче об’єднання "Дивокрай", Танцювальний "Тріумф", Творче об’єднання "Дивосвіт", Клуб фокусників "Ілюзія", Студія образотворчого мистецтва"Колорит", Гурток флористики "Оберіг", Хореографічний гурток "Радість",  Вокальний гурток "Веселка",  КВК-гімназія, Гурток авторської пісні "Патріот", Хореографічний та вокальний гуртки "Крок до зірок");

•    науково-технічний (Дитяча телестудія «1+2», Комп’ютерний клас «Byte», Гурток початкового технічного моделювання «Ерік», Гурток "Крою та шиття" (Моделювання та конструювання одягу), Гурток "З основ режисури телемонтажу", Гурток "Чарівна майстерня", Гурток "Медіаосвіти");

•    туристсько-краєзнавчий (Туристичний «Дикобраз», Туристичний гурток "Провідник", Туристсько-краєзнавчі гуртки, Історико-краєзнавчий, Туристичний гурток «Пілігрим»);

•    гуманітарний (Гурток англійської мови «Moving English», Літературна студія «Сузір’я»);

•    військово-патріотичний (клуб "Джура");

•    спортивно-оздоровчий (Школа здоров'я, "Юний медик", Гурток ліплення із солоного тіста "Мукосілька");

•    соціально-реабілітаційний («Школа лідерів», «Перспектива»);

•    дослідницько-експериментальний (Історико-краєзнавчий).

 

Ми у соцмережах
Ми в Фейсбуці Ми ВКонтакті Ми в Google+ Ми в YouTube

Пошук

Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні посилання

РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ Відділу освіти Макарівської РДА

Клуб фокусників "Ілюзія"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ваш IP 100.25.214.89


Вверх
Макарів © 2019
Макарівський ЦТДЮ ім. Д.Туптала

  Хостинг від uCoz